Останні публікації
23.06.2009 15:05 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
КРУ виявило численні факти незаконного використання та відчуження земель лісового фонду
Як повідомила журналістам заступник начальника управління Світлана Шаш, найтиповішими можна вважати фінансові порушення, пов’язані з використанням та відчуженням земель, які держава надала в користування підприємствам Держкомлісу. Реальну можливість для існування схем виводу земель лісового фонду з державної власності з подальшою їхньою передачею іншим суб’єктам господарювання створює неузгодженість дій підприємств Державного комітету лісового господарства України з місцевими органами влади та самоврядування.
Приміром, ревізією в ДП “Холминське лісове господарство” встановлено, що згідно з Указом Президента України “Про створення Мезинського національного природного парку” передбачалася передача земель державного лісового фонду площею 833 га. Фактично ж з користування державного підприємства вилучено 868 га, тобто на 35 га більше.
Ревізія ДП “Борзнянське ЛГ” встановила, що на ділянці площею 3,15 га (з якої близько 1га – лісові угіддя) за відсутності проекту відведення землі збудовані два мисливських будинки, лазня, готель та господарські будівлі з вольєром.
Незаконному вилученню земель лісового фонду “сприяє” недостатня робота підприємств з виготовлення державних актів на право користування земельними ділянками. Так, ДП “Чернігівське ЛГ” не виготовило жодного акта на право користування земельними ділянками. Між тим ревізією в цьому господарстві встановлено самовільне захоплення земель сторонніми особами на території Неданчицької сільської ради Ріпкинського району біля с.Червона Гута (урочище Крива річка).
А ось ще один цікавий факт, що стосується відомої перлини Чернігівського краю – Голубого озера в Ріпкинському районі. Ревізори встановили, що в технічній документації землеустрою для отримання державних актів на право користування землею відсутня будь-яка інформація щодо водного об’єкту “Голубе озеро “Велике” площею 18 га. Це потягло за собою викривлення інформації щодо наявності водних ресурсів на території Добрянської селищної ради.
Також Світлана Шаш розповіла про виявлені факти незаконних вирубок лісу на загальну суму 44 тис. грн. (ДП “Прилуцьке ЛГ”, ДП “Добрянське ЛГ”, ДП Борзнянське ЛГ”, ДП “Новгород-Сіверське ЛГ”, “Семенівське ЛГ”), а також про поширені факти порушень тендерних процедур.
Всього ж, за словами доповідача, у ході ревізій підприємств і установ, підпорядкованих Державному комітету лісового господарства, було встановлено порушень на загальну суму близько 40 млн. грн., у тому числі таких, що призвели до збитків – на 2,8 мільйона гривень. Крім того, внаслідок неефективних управлінських рішень втрачено ще 2,7 мільйона гривень.
КРУ в Чернігівської області
22.06.2009
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.