Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

31.01.2011   13:53Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Плата за орендовану у селян землю на Чернігівщині зросла

За оперативною інформацією, розмір орендної плати, передбаченої у договорах оренди, в середньому по області на сьогодні становить 3,2 відсотка нормативно визначеної вартості землі проти минулорічних 2,8 відсотка. За розміром орендної плати Чернігівщина посідає третє місце в країні. В Козелецькому, Бобровицькому та Прилуцькому районах плата за орендовану землю ще більша, ніж в середньому по області - 3,7 відсотка.

Переважна більшість орендарів землі на Чернігівщині виконали вимоги Указу Президента України № 725 "Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)" і сплачують селянам на рік по 3 і більше відсотків від вартості орендованої землі. В окремих господарствах області цей показник становить 4, 5, навіть 8 відсотків.

Підвищення розміру орендної плати дало змогу селянам додатково отримати у 2010 році майже 35 мільйонів гривень: якщо за договорами оренди 2009 року власникам паїв було виплачено 162,3 мільйона гривень орендної плати, то за аналогічними договорами 2010 року - 197,0 млн. грн.

В середньому за один земельний пай власник отримує 834 гривні орендної плати.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Чернігівський монітор

24.01.2011

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.