Останні публікації
17.12.2012 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Блогери стають на захист міст
13-16 грудня 2012 року у Чернігові відбувся семінар під назвою «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст». Організував семінар Східноукраїнський центр громадських ініціатив.
25 журналістів, громадських активістів та блогерів з різних регіонів України зібралися задля отримання нових знань, знайомств і досвіду.
Учасники семінару дізналися про можливості популяризації власного блогу, секрети інформаційних кампаній в Інтернеті, та про джерела інформації для журналістських розслідувань.
Про секрети використання соціальних мереж для просування блогів розповів відомий «денникар» Володимир Ханас. І вже на другий день семінару було створено 5 нових колективних блогів, серед яких Денники міста, Денник за українську мережу!, ZloBud, Ніжину прозорий генпланта Містоплин.
Медіа-юрист В’ячеслав Якубенко розповів як відверто писати на гострі теми і при цьому не мати проблем із законом. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розказала про практичнее використання Закону «Про доступ до публічної інформації» в роботі блогерів та журналістів.
Інтерактивна лекція Тетяна Печончик була присвячена створенню цікавих та грамотних текстів у блогах.
Досвідом просторового планування в США поділилася волонтерка Корпусу Миру Ейлін Келлі. Вона розповіла як розробляються ізатверджуються генеральні плани у Сполучених Штатах та яка роль громадян у цих процесах. Її колега по Корпусу Миру Мішель Васкес описала систему водопостачання у містах США та як громадськість може впливати на якість водопостачання.
Учасники семінару також обговорили проблеми містобудування в Україні, зокрема недоступністьдля громадян генеральних планів власних міст, наслідки втаємничення містобудівної документації.
Частиною семінару стала екскурсія по тих місцях Чернігова, де зараз ведуться незаконні забудови. Під час поїздки по місту блогери познайомилися з місцевими активістами та оглянули місця злочинної бездіяльності тамтешніх чиновників. Своїми враженнями від поїздки блогери поділилися у блог-постах на сайті «Генплан – ключ до твого міста».
***
Семінар «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст» проводився в рамках проекту «Блогери – рятівники міст», що реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за фінансової підтримки Посольства США в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.