Останні публікації
18.02.2013 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правова допомога людям, які живуть із ВІЛ/СНІД
Запрошуємо скористатися послугами всеукраїнської мережі правової допомоги для забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення.
Поширенню проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні сприяє системне порушення прав людей, які живуть з ВІЛ, та осіб, вразливих до ВІЛ/СНІДу: людей, які вживають наркотики, осіб залучених до секс-бізнесу та пацієнтів програм ЗПТ.
Спектр порушень прав людини стосовно визначених груп населення досить широкий. Їх можна поділити на наступні групи: (1) неправомірні дії з боку правоохоронних органів (чисельні випадки неправомірних затримань та обшуків; фальсифікації за кримінальними справами, що включає підкидання наркотичних засобів, проведення слідчих дій з чисельними порушеннями, фальсифікації матеріалів оперативних закупівель, використання абстинентного синдрому для вибиття показань; вимагання грошей, інше); (2) дискримінація та порушення прав людини з боку медичних працівників (відмова у наданні медичної допомоги, розголошення ВІЛ-статусу, непрофесійний та неадекватний медичний супровід, в тому числі такий, який призводить до летальних наслідків); (3) порушення майнових прав та прав батьківства; цілий спектр інших прав, які стосуються соціального забезпечення людини.
Уразливе становище вказаних груп повністю позбавило їх можливостей обстоювати свої права та, тим більше, досягти притягнення до відповідальності порушників їх прав – суб’єктів владних повноважень. В результаті представники вказаних вразливих груп мають суттєво менші шанси на отримання, і без того недостатньої, профілактичної, медичної і соціальної допомоги, що, в свою чергу, негативно впливає на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в країні.
Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.
Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть HIV.DV.legalaid@gmail.com або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.