Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.04.2013   16:52Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові 140 громадян не можуть реалізувати своє право на приватизацію житла через відсутність бланків

У Чернігові 138 громадян не можуть реалізувати своє право на приватизацію житла через відсутність бланків. Про це повідомив начальник управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міської ради Віталій Магдич.

За його інформацією, до 1 січня 2013 року органи місцевого самоврядування замовляли свідоцтво про право власності на житло в бюро технічної інвентаризації. У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві, з 1 січня цього року БТІ припинило оформлювати свідоцтво про право власності на житло на спеціальних бланках, а реєстраційна служба Чернігівського міського управління юстиції повноважень по оформленню цього свідоцтва не має.

В.Магдич підкреслив, що управління зверталося із запитами в різні інстанції, але шляхів вирішення цієї проблеми поки що не отримало. Зокрема, з початку року надано запити до Міністерства юстиції України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, народному депутату України Владислава Атрошенка, Головному управлінню юстиції в Чернігівській області.

Після отриманих роз’яснень ще додатково надано запити до Міністерства юстиції України, державного підприємства “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України, державного підприємства “Інформаційний центр” Чернігівської філії Міністерства юстиції України з проханням надати спеціальні бланки для можливості оформлення свідоцтва про право власності на житло. На що Міністерство юстиції не надало жодної відповіді, ДП “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України та ДП “Інформаційний центр” Чернігівської філії Міністерства юстиції України відмовили у наданні спеціальних бланків.

В.Магдич зазначив, що ситуація з бланками не є унікальною для Чернігова, вона має місце і в інших містах України. У Сумах, приміром, є випадок, коли реєстраційна служба Сумського міського управління юстиції не зареєструвала свідоцтво про право власності на житло, яке орган приватизації цього міста оформив на папері, без використання спеціальних бланків.

“Ми вважаємо, що вжили всі від нас залежні заходи, щоб вирішити існуючу проблему, однак це питання поза межами компетенції управління і міської ради”, – пояснив В.Магдич. Він додав, що разом з цим, управління приймає документи, замовляє технічну документацію, готує розпорядження органу приватизації щодо передачі житла у власність.

Синельник Ірина

Чернігівський монітор

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.