Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.06.2013   09:54Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Європейський суд пропонує Україні «по-дружньому» віддати борги чорнобильцям

Європейський суд з прав людини вже веде комунікацію з урядом України щодо звернень чорнобильців. Це може стати «певною мотивацією для уряду» піти на поступки ліквідаторам та постраждалим від аварії на ЧАЕС, вважають правозахисники. Самі ж чорнобильці-заявники, які вже отримали повідомлення зі Страсбурга, сподіваються на повернення боргів й компенсацію моральних збитків.

Щонайменше 250 чорнобильців, які скаржилися до Європейського суду з прав людини на невиконання рішень національних судів щодо виплати їхніх пенсій, отримали повідомлення зі Страсбурга. Про це повідомив правник Сергій Янчук, мати якого теж має статус постраждалої від аварії на ЧАЕС.

«У повідомленні Європейського суду з прав людини (надалі – Суд) від 30 травня 2013 року у справі «Хайнацький проти України» зазначається, що уряд України повинен подати до Суду односторонню декларацію в термін до 02.09.2013 р. для вирішення конфлікту. Якщо заявник погодиться з умовами такої декларації, то справу буде розглянуто за процедурою дружнього врегулювання. У випадку непогодження із запропонованими умовами Суд на власний розсуд розглядатиме заяви, не беручи до уваги зауважень з боку української влади. Заявники, перелік яких наводиться в додатку до повідомлення, представляють майже всі регіони України. У кожного з них – різна тематика рішення, різні суди, однак цих людей об’єднує загальнодержавна тенденція: невиконання судових рішень, де відповідачем є державний орган», – мовиться у повідомленні.

«Якщо справа розглядається, тоді є стандартна процедура: сторонам пропонується досягнути дружнього врегулювання. Це аналог нашої мирової угоди. Але це можливо лише під час розгляду справи. До того таких механізмів немає. А якщо справа вже розглядається судом, то ми будемо надавати будь-які коментарі лише судові і лише у межах процедури, встановленої регламентом суду», – зазначає Уповноважений українського уряду з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

Все ж Європейський суд з прав людини, звернувшись до уряду за декларацією, може схилити владу піти на компроміс із чорнобильцями, вважає юрист Української Гельсінської спілки Максим Щербатюк. Адже, якщо у Страсбурзі винесуть рішення у справах «чорнобильців проти України», урядові доведеться виплатити значно більшу суму, аніж якщо піти «на мирову» із скаржниками.

Останні новини

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.