Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

21.01.2014   21:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Суд чекав три роки, щоб розглянути справу про перешкоджання у доступі до Генплану Чернігова

21 січня 2014 року, Жовтневий районний суд міста Луганська розглянув судовий позов Східноукраїнського центру громадських ініціатив проти Чернігівської міської ради.

З моменту подачі позову до суду минуло вже близько 3 років, проте слухання справи по суті відбулося лише зараз. До цього часу судді протиправно відмовлялися розглядати справу стверджуючи, що за територіальною підсудністю вона має бути розглянута за місцем перебування відповідача, тобто у Чернігові. Це рішення активісти оскаржили у Донецькому апеляційному адміністративному суді. Суд другої інстанції задовольнив скаргу Центру і ще у травні 2011 року зобов’язав Жовтневий райсуд розглянути позов громадської організації.

«Ми довго чекали реакції Жовтневого районного суду на постанову органу правосуддя вищої інстанції. Склалося враження, щопозов просто загубили. Лише після недавнього звернення Центру до суду з проханням надати пояснення щодо стану розгляду справи,призначили її розгляд по суті», - описує ситуацію Вадим Сабінін, юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Причиною для звернення громадської організації до суду стала відмова міської ради Чернігова надати Центру для ознайомлення картографічну складову Генерального плану міста. Свою відмову чиновники пояснили наявністю на документі грифу «Для службового користування».

Інформаційний запит з проханням ознайомитися із головним містобудівним документом Чернігова до міської ради громадська організація направила у рамках моніторингу доступності генеральних планів міст для громадян.

Матеріалів, необхідних для розгляду справи Чернігівська міська рада досі не надала, тому слухання було перенесено ще на місяць. Поки ж суддя винесла рішення підготувати судове доручення органу правосуддя по місцю знаходження відповідача і допитати представників ОМС у Чернігові.

Наступне засідання відбудеться 21 лютого 2014 року в Жовтневому районному суді міста Луганська (м.Луганськ, вул. Херсонська, 46. Суддя: Татаринова О. А. Початок судового засідання о 09.00).

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення Генерального плану Чернігова можна ознайомитися тут.

****

Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян в рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження та в рамках проекту«Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

тел. 0642 49 13 74

e-mail: zahyst@gmail.com

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.