Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.04.2014   20:49Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Голови обласних судів люстрацію пройшли блискуче

Минулого тижня Верховна Рада прийняла Закон «Про відновлення довіри до судової системи України» (у народі — закон про люстрацію суддів). Люстрація (від латинського Lustation) — жертвоприношення. В нинішньому розумінні — очищення, відлучення від державної служби посадовців високого рангу, які скомпрометували себе.

За новим законом, голови обласних, районних і міських судів не призначаються з Києва, як це було раніше, а обираються на зборах суддями.

14 квітня пройшли збори в Апеляційному суді області. За діючою голову Садіга Тагієва із 41 присутнього проголосувало 39 (двоє — проти). У той же день голосували в Чернігівському окружному адміністративному суді. За попереднього керманича Віталія Добрянського із 15 суддів проголосувало 14. Один голос — за Ірину Соломко.

15 квітня обрали голову у Господарському суді області. За Василя Шестака, який очолював суд, з 20 суддів віддали свої голоси 19.

Отож люстрацію керівники обласних судів пройшли блискуче.

Проте залишилося відчуття глибокого нерозуміння: навіщо все це було придумано?

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №16 (1458), gorod.cn.ua

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.