Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

03.06.2014   15:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

159 кримських сімей оселилися на Чернігівщині

З моменту окупації Автономної Республіки Крим до Чернігівської області переселилися 159 сімей. За допомогою до структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади звернулися та отримали консультативну допомогу 274 особи.

Про це зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Лубенцов, доповідаючи на всеукраїнській селекторній нараді з питань розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які переселяються з АР Крим та м. Севастополя в інші регіони України, що відбулась 3 червня під головуванням Першого віце-прем’єр міністра України Віталія Яреми.

За словами Костянтина Лубенцова, органами соціального захисту населення області надано допомогу 34 сім’ям переселенців щодо продовження виплат державних соціальних допомог за місцем тимчасового проживання. Допомогу в розселенні надано 7 громадянам, ще трьох – працевлаштовано.

Окрім цього, до загальноосвітніх навчальних закладів Чернігівщини влаштовано 18 дітей, а 7 – до дитячих садків. Півсотні переселенців отримали допомогу у лікувально-профілактичних закладах області.

Загалом, за інформацією заступника голови облдержадміністрації, в повній мірі отримали допомогу 249 громадян, які переселилися до нашої області. На сьогоднішній день всі питання соціального захисту переселенців оперативно вирішуються структурними підрозділами органів виконавчої влади Чернігівщини у відпрацьованому порядку.

Під час селекторної наради були порушені питання узаконення статусу громадян з тимчасово окупованих територій, захисту їх майнових прав, реєстрації бізнесу, надання медичної та фінансової допомоги переселенцям, оренди будівель, гуманітарної допомоги і соціальних виплат, проведення зовнішнього незалежного оцінювання для випускників та подальшого їх вступу до навчальних закладів на території материкової України. Також акцентувалась увага на питанні переселення та забезпечення прав громадян із східних регіонів країни, де наразі проводиться АТО.

Підсумовуючи результати селекторної наради, Віталій Ярема оголосив особливу подяку Чернігівській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській обласним державним адміністраціям за те, що знайшли та зарезервували максимальну кількість місць для переселенців. Він також висловив сподівання, що спільними зусиллями вдасться вирішити всі проблеми, які тимчасово існують в країні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.