Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

03.06.2014   15:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

159 кримських сімей оселилися на Чернігівщині

З моменту окупації Автономної Республіки Крим до Чернігівської області переселилися 159 сімей. За допомогою до структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади звернулися та отримали консультативну допомогу 274 особи.

Про це зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Лубенцов, доповідаючи на всеукраїнській селекторній нараді з питань розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які переселяються з АР Крим та м. Севастополя в інші регіони України, що відбулась 3 червня під головуванням Першого віце-прем’єр міністра України Віталія Яреми.

За словами Костянтина Лубенцова, органами соціального захисту населення області надано допомогу 34 сім’ям переселенців щодо продовження виплат державних соціальних допомог за місцем тимчасового проживання. Допомогу в розселенні надано 7 громадянам, ще трьох – працевлаштовано.

Окрім цього, до загальноосвітніх навчальних закладів Чернігівщини влаштовано 18 дітей, а 7 – до дитячих садків. Півсотні переселенців отримали допомогу у лікувально-профілактичних закладах області.

Загалом, за інформацією заступника голови облдержадміністрації, в повній мірі отримали допомогу 249 громадян, які переселилися до нашої області. На сьогоднішній день всі питання соціального захисту переселенців оперативно вирішуються структурними підрозділами органів виконавчої влади Чернігівщини у відпрацьованому порядку.

Під час селекторної наради були порушені питання узаконення статусу громадян з тимчасово окупованих територій, захисту їх майнових прав, реєстрації бізнесу, надання медичної та фінансової допомоги переселенцям, оренди будівель, гуманітарної допомоги і соціальних виплат, проведення зовнішнього незалежного оцінювання для випускників та подальшого їх вступу до навчальних закладів на території материкової України. Також акцентувалась увага на питанні переселення та забезпечення прав громадян із східних регіонів країни, де наразі проводиться АТО.

Підсумовуючи результати селекторної наради, Віталій Ярема оголосив особливу подяку Чернігівській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській обласним державним адміністраціям за те, що знайшли та зарезервували максимальну кількість місць для переселенців. Він також висловив сподівання, що спільними зусиллями вдасться вирішити всі проблеми, які тимчасово існують в країні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.