Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.06.2014   23:15Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На волю випустять майже половину засуджених на Чернігівщині

19 червня відбувся брифінг за участю заступника прокурора області Олександра Яся, який повідомив, що ще в квітні набув чинності Закон України «Про амністію у 2014 році». В Законі зазначено, що особи, які засуджені за вчинення злочину та відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування покарання, звільняються не пізніше як протягом трьох місяців після дня опублікування закону, тобто до 19 липня.

На території області розташовано шість установ виконання покарань, у яких утримуються 1552 особи, а також 26 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції — у них на обліку перебуває 2454 засуджених осіб до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Під застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» підпадає 625 засуджених. На сьогодні звільнено вже 395. «Традиційно влітку, до Дня Незалежності, проводиться амністія по всій Україні, і Чернігівщина не є винятком», — зазначив Олександр Ясь.

Враховуючи резонанс, викликаний у державі незаконним звільненням із місць позбавлення волі колишнього народного депутата Лозинського, прокуратурою області проведено перевірку щодо законності звільнення протягом 2013—2014 років з установ Чернігівської області засуджених у зв’язку з тяжким захворюванням. Встановлено, що з Чернігівської виправної колонії № 44, де утримуються жінки, засуджені до позбавлення волі, протягом 2013-2014 рр. на підставі подань адміністрації установи судом було звільнено від подальшого відбування покарання внаслідок тяжкого захворювання сім засуджених. Перевіркою встановлено, що всі подання належним чином обґрунтовані. Всі жінки тяжко хворіли, переважно на СНІД.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.