Останні публікації
23.06.2014 23:15 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На волю випустять майже половину засуджених на Чернігівщині
19 червня відбувся брифінг за участю заступника прокурора області Олександра Яся, який повідомив, що ще в квітні набув чинності Закон України «Про амністію у 2014 році». В Законі зазначено, що особи, які засуджені за вчинення злочину та відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування покарання, звільняються не пізніше як протягом трьох місяців після дня опублікування закону, тобто до 19 липня.
На території області розташовано шість установ виконання покарань, у яких утримуються 1552 особи, а також 26 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції — у них на обліку перебуває 2454 засуджених осіб до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Під застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» підпадає 625 засуджених. На сьогодні звільнено вже 395. «Традиційно влітку, до Дня Незалежності, проводиться амністія по всій Україні, і Чернігівщина не є винятком», — зазначив Олександр Ясь.
Враховуючи резонанс, викликаний у державі незаконним звільненням із місць позбавлення волі колишнього народного депутата Лозинського, прокуратурою області проведено перевірку щодо законності звільнення протягом 2013—2014 років з установ Чернігівської області засуджених у зв’язку з тяжким захворюванням. Встановлено, що з Чернігівської виправної колонії № 44, де утримуються жінки, засуджені до позбавлення волі, протягом 2013-2014 рр. на підставі подань адміністрації установи судом було звільнено від подальшого відбування покарання внаслідок тяжкого захворювання сім засуджених. Перевіркою встановлено, що всі подання належним чином обґрунтовані. Всі жінки тяжко хворіли, переважно на СНІД.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.