Останні публікації
23.06.2014 23:15 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На волю випустять майже половину засуджених на Чернігівщині
19 червня відбувся брифінг за участю заступника прокурора області Олександра Яся, який повідомив, що ще в квітні набув чинності Закон України «Про амністію у 2014 році». В Законі зазначено, що особи, які засуджені за вчинення злочину та відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування покарання, звільняються не пізніше як протягом трьох місяців після дня опублікування закону, тобто до 19 липня.
На території області розташовано шість установ виконання покарань, у яких утримуються 1552 особи, а також 26 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції — у них на обліку перебуває 2454 засуджених осіб до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Під застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» підпадає 625 засуджених. На сьогодні звільнено вже 395. «Традиційно влітку, до Дня Незалежності, проводиться амністія по всій Україні, і Чернігівщина не є винятком», — зазначив Олександр Ясь.
Враховуючи резонанс, викликаний у державі незаконним звільненням із місць позбавлення волі колишнього народного депутата Лозинського, прокуратурою області проведено перевірку щодо законності звільнення протягом 2013—2014 років з установ Чернігівської області засуджених у зв’язку з тяжким захворюванням. Встановлено, що з Чернігівської виправної колонії № 44, де утримуються жінки, засуджені до позбавлення волі, протягом 2013-2014 рр. на підставі подань адміністрації установи судом було звільнено від подальшого відбування покарання внаслідок тяжкого захворювання сім засуджених. Перевіркою встановлено, що всі подання належним чином обґрунтовані. Всі жінки тяжко хворіли, переважно на СНІД.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.