Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.11.2014   17:14Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Переселенці матимуть соцвиплати за умов отримання спецдовідки до кінця 2014 року

5 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 637 «Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції».

Відповідно до вказаної постанови призначення та продовження соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509.

При цьому соціальні виплати, що призначені або продовжені відповідним особам до набрання чинності цією постановою, здійснюються за фактичним місцем їх проживання (перебування) у разі видачі їм зазначеної довідки до 31 грудня 2014 р.

Постанова поширюється на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Постанова опублікована 25.11.2014 р. та відповідно до ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» набирає чинності з дня опублікування.

Слід зазначити, що вказаний урядовий документ ухвалено до підписання Президентом Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Разом з тим, ст.7 вказаного Закону, який набрав чинності 22.11.2014 р., встановлює, що Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Водночас ст. 9 Закону закріплює право ВПО на отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування, не обумовлюючи реалізацію такого права взяттям на облік у певний термін.

З практичних питань реалізації зазначеної Постанови та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

 

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.