Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.11.2014   18:14Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Бахмачі судитимуть жінку, яка вербувала молодих українок «на панель» до Росії

Прокуратурою області направлений до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно жительки Бахмача, яка заробляла торгівлею людьми.

Вступивши в злочинну змову з іншою особою, стосовно якої слідство ще продовжується, бахмачанка відшукувала молодих жінок, які опинилися в матеріальній скруті, і «вербувала» їх для заняття проституцією на території Російської Федерації.

На гачок вербувальниці потрапляли безробітні жінки, які мали кредитні борги або самотужки виховували малолітніх дітей. Їм обіцяли «прибуткову роботу» повією в місті Петропавловську-Камчатському з поверненням через 3 місяці. Натомість, жертви одразу потрапляли у боргову кабалу під приводом того, що за них було оплачено проїзд до Петропавловська-Камчатського.

Досудовим розслідуванням встановлено факти вчинення таких дій щодо шести потерпілих з різних регіонів України.

За висновком слідства, обвинувачена особа має відповідати за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України (вчинені за попередньою змовою групою осіб умисні дії, що виразились у вербуванні, переховуванні, передачі людини з метою експлуатації, з використанням уразливого стану особи, повторно щодо кількох осіб).

За це закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.