Останні публікації
16.01.2015 00:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Працівникам, що працюють в зоні АТО, надаватиметься додаткова відпустка на період проведення операції
Верховна Рада України 15 січня 2015 року ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України “Про відпустки”.
Згаданий Закон передбачає надання в обов’язковому порядку додаткових відпусток без збереження заробітної плати працівникам на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому також враховуватиметься час, необхідний для повернення до місця роботи після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції, але не більше 7 календарних днів.
Відповідний законопроект розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України. На переконання розробників Закон дозволить врегулювати на законодавчому рівні питання збереження трудових відносин працівників, які переміщаються з районів проведення АТО або залишаються у таких районах і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я на весь період її проведення, шляхом надання таким працівникам в обов’язковому порядку на їх прохання відпусток без збереження заробітної плати.
Після підписання Президентом України Закон набере чинності - з дня, наступного за днем його опублікування.
З практичних питань реалізації зазначеної Постанови та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.