Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.01.2015   00:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Працівникам, що працюють в зоні АТО, надаватиметься додаткова відпустка на період проведення операції

Верховна Рада України 15 січня 2015 року ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України “Про відпустки”.

Згаданий Закон передбачає надання в обов’язковому порядку додаткових відпусток без збереження заробітної плати працівникам на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому також враховуватиметься час, необхідний для повернення до місця роботи після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції, але не більше 7 календарних днів.

Відповідний законопроект розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України. На переконання розробників Закон дозволить врегулювати на законодавчому рівні питання збереження трудових відносин працівників, які переміщаються з районів проведення АТО або залишаються у таких районах і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я на весь період її проведення, шляхом надання таким працівникам в обов’язковому порядку на їх прохання відпусток без збереження заробітної плати.

Після підписання Президентом України Закон набере чинності - з дня, наступного за днем його опублікування.

З практичних питань реалізації зазначеної Постанови та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.