Останні публікації
27.03.2016 12:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Відбувся моніторинговий візит до Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області
17-18 березня 2016 року представниками Асоціації УМДПЛ в межах програми “Відкритість правоохоронної системи” у взаємодії з представником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було здійснено черговий моніторинговий візит – цього разу до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області та його територіальних підрозділів.
Під час візиту виявлено ряд порушень в організації й забезпечені права на доступ до публічної інформації. Найбільше запитань викликала процедура реєстрації та виконання запитів на публічну інформацію в ГУ НП в Чернігівській області. Зокрема, в установі не визначено особу чи відділ, відповідальний за доступ до публічної інформації, як це передбачено законодавством.
Співробітники сектору документального забезпечення ГУ НП в Чернігівській області, до функціональних обов’язків якого, зокрема, входить реєстрація вхідної кореспонденції, облік запитів на публічну інформацію та здійснення контролю за їх виконанням, повідомили про відсутність актів ГУ, якими регламентується порядок реєстрації (роботи електронної бази реєстрації запитів) та розгляду інфозапитів структурними підрозділами Управління.
Члени моніторингової групи констатували низький рівень знань посадових осіб у сфері доступу до публічної інформації. Також було встановлено, що запити, які надходять на електронну скриньку, вказану на офіційному веб-сайті Управління, не реєструються, а відповідно, й не розглядаються. Доступу до цієї скриньки моніторинговій групі не було надано.
Детальні результати візиту буде опубліковано у відповідному звіті.
Нагадаємо, що Асоціацією УМДПЛ вже було проведено моніторингові візити до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо організації та забезпечення доступу до публічної інформації.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.