Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.01.2018   00:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині обговорили впровадження стандартів якості надання БВПД

25 січня у м. Чернігів відбувся навчальний практикум для адвокатів щодо впровадження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

З вітальним словом захід відкрила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська. Вона акцентувала увагу присутніх на важливості проведення таких заходів, які сприяють підвищенню кваліфікації адвокатів, а також побажала всім присутнім успіхів під час практикуму.

Навчальний захід провела адвокат-тренер, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська.

З 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога надається у кримінальному процесі, забезпечуючи доступ до правосуддя у середньому по Чернігівській області 1700 підозрюваним та обвинуваченим щорічно. Цю послугу забезпечує Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової року допомоги у Чернігівській області.

Розуміючи, що з кожним днем з Центрами співпрацює все більше і більше адвокатів у 2014 році в усіх Регіональних центрах з надання БВПД створюються відділи забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів. А у лютому 2014 року Міністерство юстиції України приймає наказ «Про затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі».

З 1 липня 2015 року відбувся новий етап розбудови системи - запрацювали місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечують доступ до такої допомоги у повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб у цивільних та адміністративних справах. Кількість звернень та послуг, які надають адвокати з кожним роком збільшувалася. Саме тому, у вересні 2017 року на засіданні Ради адвокатів України були затвердженні Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

На сьогоднішній день ці стандарти ще не затвердженні Міністерством юстиції України і є лише обов’язковими для адвокатів, що співпрацюють з системою надання БВПД. Для інших адвокатів вони носять лише рекомендаційний характер, виступають підказкою та алгоритмом до дій.

Саме під час практикуму адвокати мали змогу більш докладніше ознайомитися з стандартами та вдосконалити свої знання у цьому напрямі.

А саме під час навчання розглянюли мету та цілі, структуру та зміст впровадження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах, а також представництва у кримінальному процесі. Не оминули увагою і роль комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання безоплатної вторинної правової допомоги в дотриманні стандартів надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах.

Захід організований Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області спільно з Радою адвокатів Чернігівської області за підтримки Української Фундації Правової Допомоги.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.