Останні публікації
13.02.2018 22:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Сумські правозахисники розповіли переселенцям про програму «Доступне житло»
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини провели в Сумах круглий стіл на тему «Як працює програма «Доступне житло для ВПО». На зустріч були запрошені представники обласних та міських установ та структур, громадські організації, що опікуються проблемами переселенців, а також самі внутрішньо переміщені особи, які хотіли би дізнатися про можливість участі в програмі «Доступне житло».
Відсутність власного житла - це проблема, яка об’єднує усіх людей, які покинули домівки на сході України та переїхали у безпечні населенні пункти. Придбати його за власні кошти мають можливість лише одиниці. Усім іншим потрібна стороння підтримка. Тож на заході переселенці мали можливість дізнатися про шляхи отримання такої допомоги від держави, умови участі в програмі «Доступне житло», дії після подання документів на участь, нюанси реалізації програми та інші актуальні питання.
Володимир Виноградов, виконавець проекту «Захист населення, що постраждало від конфлікту», який на території Сумської та Чернігівської областей реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини» докладно розповів про прийняття програми та умови участі, відповів на усі запитання, які виникали у слухачів. Серед них найбільш актуальними були питання щодо порядку фінансування програми, можливості вибору забудовника та квартири, укладання договору та безпосередній перерахунок коштів. Особливу увагу було приділено переліку документів, які необхідно зібрати для участі у програмі «Доступне житло».
Загалом, під час проведення заходу висказувалися різні точки зору. Як зазначила Катерина, мати трьох дітей, яка зараз знаходиться у декретній відпустці (фото 1), в м. Суми її родина переїхала з Луганська три роки тому, наймолодша дитина народилася вже тут, тож проблема власного житла для них дуже гостра. Програма «Доступне житло» - це непоганий шанс, яким родина Катерини спробує скористатись, але жінка зазначила, що їй хотілося б відчувати більшу, гарантовану підтримку від держави.
Були і протилежні думки, так Олексій (фото 2), каже, що для його родини, яка складається з двох працюючих дорослих та однієї маленької дитини, сума у 50% відсотків від вартості квартири, яку треба знайти одразу на покупку житла, просто непідйомна. Люди приїжджають з окупованих територій не маючи засобів існування, найбільш дієвим, на його думку, було б кредитування з адекватною процентною ставкою.
Відмітимо, що це не перша зустріч юристів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з переселенцями на актуальну тему реалізації програми «Доступне житло». За січень-лютий на цю тему відбулися лекції для ВПО в м. Недригайлів, Ромни, Лебедин та Суми.
Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.