Останні публікації
21.08.2018 19:38 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Прилуцькому відділі поліції та в ІТТ виявлено порушення вимог законодавства щодо забезпечення належних умов тримання в установах
Моніторингова група у складі працівника Секретаріату Уповноваженого України Олени Темченко, регіонального координатора зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Чернігівській області Алли Лепехи та монітора Національного превентивного механізму Сергія Бурова відвідали Прилуцький ВП Головного управлыння Національної поліціх в Чернігівській області та ізолятор тимчасового тримання.
На час моніторингового візиту до відділу поліції в кімнаті для затриманих особи не утримувалися. Відповідно до наданих членам моніторингової групи документів упродовж 2018 року до кімнати громадяни не поміщалися. Під час її огляду слідів перебування та утримання в ній людей не виявлено. Водночас установлено, що на вхідних дверях до кімнати для затриманих відсутня табличка з відповідною назвою, кімната належним чином не опломбована, що не виключає можливості несанкціонованого поміщення та утримання в ній осіб.
Викликає занепокоєння те, що працівники чергової частини не володіють необхідними знаннями щодо дотримання прав вразливих груп населення на безперервне лікування. Зокрема, оперативний черговий данного відділення поліції не має інформації про те, де в місті впроваджена замісна підтримувальна терапія, а також порядок дій під час доставлення осіб, які її потребують. Не змогли працівники відділення поліції вказати особливості застосування заходів примусу і до осіб, які отримують антиретровірусну терапію. Турбують також і факти відсутності кімнати для проведення слідчих дій та конфіденційних побачень. Службові кабінети не мають інформаційних табличок із зазначенням посади та прізвищ працівників поліції.
Не забезпечено доступ до інформації про права людини, зокрема порядку звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у вестибюлі відсутня документація для відвідувачів: зразки заяв, порядок подання звернення і т.п. Доступ маломобільної категорії населення до адміністративної будівлі ускладнений через невідповідність пандусу на сходах центрального входу будівельним нормам. Кімната для прийому громадян знаходиться у недоступному для громадян місці.
На момент здійснення візиту в Прилуцькому ІТТ утримувалося дві особи. Члени моніторингової групи поспілкувалися з кожним із них. Скарг на умови утримання чи неналежне ставлення з боку працівників ІТТ від утримуваних осіб не надходило. Претензій щодо надання безоплатної та медичної допомоги вони не мали. Водночас, було виявлено низку порушень вимог національного законодавства щодо забезпечення належних умов тримання в установі. Камери ІТТ розташовані в напівпідвальному приміщенні. В приміщенні ІТТ відсутній душ, природна вентиляція. Рушники, постільна білизна зношені, мають сірий вигляд та потребують заміни. Керівництвом ІТТ порушуються вимоги наказу МВС України щодо дотримання норм забезпечення постільною білизною. Так, у одного з утримуваних на момент візиту було відсутнє простирадло.
За результатами візитів підготовлені звіти, які будуть направлені керівництву Міністерства внутрішніх справ України.
Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.