Останні публікації
15.02.2019 10:40 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Результати моніторингових візитів до органів поліції міста Чернігова
Працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Олександр Малий, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха і громадський монітор Інна Сімакіна здійснили моніторингові візити до Чернігівського відділу поліції та Чернігівського районного відділення поліції ГУНП в Чернігівській області.
У ході візитів до вказаних органів поліції виявлені випадки порушення права на свободу та особисту недоторканість. Так, протоколи про затримання осіб за підозрою у вчиненні злочинів складаються через достатньо тривалий час після затримання, в протоколах не зазначається місце затримання. Мають місце порушення права на захист затриманих осіб. Про їх затримання відповідний Центр з надання безоплатної правової допомоги негайно після затримання не повідомляється, як наслідок адвокати прибувають до поліції не своєчасно. Через відсутність спеціальних кімнат неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із захисниками.
У Чернігівському районному відділенні поліції відсутня також кімната для проведення слідчих дій, у Чернігівському відділі поліції така кімната є, однак, належним чином не обладнана та не використовується, тому процесуальні дії із затриманими проводяться в службових кабінетах працівників поліції.
Окрім цього, в Чернігівському відділі поліції обов’язки покладені Кримінальним процесуальним кодексом України на особу, відповідальну за перебування затриманих виконуються частково та не забезпечується повною мірою дотримання прав затриманих.
На час візиту на дверях окремих службових кабінетів вказаних органів поліції були відсутні таблички із зазначенням номерів, посад та прізвищ працівників, які в них працюють. Через це в разі потреби неможливо буде встановити, у яких саме службових приміщеннях перебували затримані чи доставлені особи, які скаржаться на неналежне з ними поводження з боку працівників поліції.
У службових кабінетах Чернігівського відділу поліції виявлені предмети, які можуть бути використані для заподіяння тілесних ушкоджень затриманим, доставленим та взятим під варту особам (боксерський мішок, ніж, подарункова шабля).
У Чернігівському відділі поліції не забезпечено вільний доступ громадян до Книги скарг та пропозицій, яка знаходилася за віконцем у чергового.
Звіти за результатами візитів будуть надіслані до Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.