Останні публікації
08.12.2023 17:10 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Понад 10 тисяч повідомлень про домашнє насильство зафіксували на Чернігівщині від початку року
На Чернігівщині від початку 2023 року поліцейські зафіксували 10 205 повідомлень про домашнє насильство. Порівнюючи з аналогічним періодом 2021 року кількість звернень зросла майже на п'ять тисяч.
Про це 8 грудня повідомила інспекторка відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУНП в області Марія Калач. За її словами звернень стає більше, тому що люди перестали замовчувати такі випадки.
"Вони стають інформованішими, вони знають якими правами вони можуть скористатися. Навіть буває таке, коли приїжджає поліція вони вже знають про терміновий заборонний припис і вони одразу просять застосувати його стосовно кривдника", — говорить Марія Калач.
За повідомленням директора департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Андрія Шемця, в області наразі працюють 40 спеціалізованих служб підтримки осіб, які зазнали різних видів насильства. Загалом до них цього року звернулося 11 907 людей.
До кінця року за рахунок державної субвенції в Борзні та Сосниці створять ще дві спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування. Вони запрацюють з 2024 року.
"Вони будуть надавати послуги безпосередньо у своїх громадах. Це і юридична допомога і соціально-психологічне консультування, надання соціальної підтримки. Тобто весь спектр послуг", — розповіла Андрій Шемець.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.