Останні публікації
03.05.2024 16:32 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Засуджені в Менській колонії на Чернігівщині проживають в нестерпних умовах – представники омбудсмана
Працівники Офісу омбудсмана під час моніторингового візиту до Менської виправної колонії №91, що на Чернігівщині, зафіксували "нестерпні умови", в яких наразі проживають засуджені сектору максимального рівня безпеки.
Про це повідомив уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець на своєму каналі у Telegram.
Зокрема, за його словами, виявили такі порушення:
• пліснява та грибок на стінах;
• нема вентиляції;
• вбиральня поряд зі спальними місцями;
• вікна не відчиняються для провітрювання;
• через погане природне освітлення неможливо читати навіть удень;
• антисанітарія й таргани у кімнаті, де їдять засуджені;
• немає де зберігати особисті речі та проводити культурно-просвітницькі заходи.
Дмитро Лубінець додав, що у таких умовах утримують не всіх засуджених у цій колонії.
"Дехто, як з’ясувалось, мають привілеї. Так, троє засуджених проживають у належних умовах, їх утримують ізольовано від інших. У цих приміщеннях провели ремонт на майже 20 тисяч гривень. Засуджені практично з них не виходять, зокрема й в їдальню, обшуки у них майже не здійснюють", — пише він.
Уповноважений з прав людини зазначає, що такий комфорт керівництво колонії забезпечило після того, як туди доправили відбувати покарання ексочільника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту.
"Вимагаю від Мінʼюсту вжити активних заходів щодо недопущення дискримінації засуджених з боку адміністрації виправних закладів, а також укотре закликаю зосередитись на недопущенні випадків перебування людей у місцях несвободи у непристосованих для проживання умовах", — написав Дмитро Лубінець.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.