Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

27.05.2024   18:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові курсує освітній тролейбус з протидії торгівлі людьми

Він протягом пів року їздитиме різними маршрутами Чернігова, щоб привернути увагу містян до проблеми торгівлі людьми.

«У тролейбусі розміщено світлини, що розповідають історії постраждалих від експлуатації людей, а також інформацією, як вберегти себе та куди звернутися за допомогою. Окрім цього, з пасажирами будуть їздити і волонтери, які роздаватимуть тематичні буклети», – розповіла під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Наталія Кулікова, керівниця проєктів ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Та додала, що мета цієї кампанії – пояснити населенню, що проблему не можна замовчувати, потрібно знати, куди звертатися і що робити.

«Багато громад нашого регіону були під окупацією і наразі перебувають під обстрілами. Жителі регіону вимушені евакуюватися, переїжджати з місця на місце. Тому проблема торгівлі людьми для нашої області наразі дуже актуальна», – зауважила спікерка.

Брендований транспорт «Тобою скористалися» курсуватиме в 10 обласних центрах України та Києві. Загалом інформаційна кампанія розроблена Міжнародною організацією з міграції спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі за фінансової підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства юстиції Швеції.

Що ще зроблено в області для вирішення проблеми торгівлі людьми, розповів Андрій Шемець, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА.

«В регіоні діє Комплексна обласна програми підтримки сім’ї, забезпечення ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2025 року. На сайті ОВА у розділі «Галузева інформація – Гуманітарна сфера» можна знайти повну інформацію, що робити, якщо потрапив у таку ситуацію та як її можна запобігти. Там є контактні дані та гарячі лінії всіх дотичних структур, куди можна звернутися», – каже спікер.

До речі, якщо в 2022 році статус постраждалого від торгівлі людьми отримало 47 осіб в Україні, то вже з початку поточного року таких громадян вже 43 (в 2023 – 118 осіб).

Таку статистику повідомила заступниця начальника Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області Юлії Олифіренко.

«Наша служба активно працює в подоланні цієї проблеми. Наприклад, ми допомагаємо громадам розвивати комплексні соціальні послуги з формування життєстійкості. Вже 9 ТГ подали заявки на участь у проєкті: Бахмацька, Борзнянська, Городнянська, Ніжинська, Чернігівська, Михайло–Коцюбинська, Добрянська, Корюківська та Коропська. Дві останні вже надають послуги життєстійкості. Це сприятиме вирішенню питання протидії торгівлі людьми як в інформаційному плані, так і в психологічній сфері», – говорить спікерка.

До речі, випадки торгівлі людьми пов’язані не тільки з сексуальною чи трудовою експлуатацією, а й з метою втягнення у злочинну діяльність.

«В минулому році до суду скеровано матеріали кримінального провадження діяльності транснаціонального злочинного угруповання, яке діяло на території України, Туреччини та країн Європи. Злочинці в Чернігівській області шукали чоловіків, які під час війни намагалися виїхати за кордон. Їм пропонували роботу: перевозити з Туреччини до країн ЄС, а саме Іспанії, морським шляхом іноземців з Афганістану та Сирії. Організатори отримали 8 років ув’язнення», – розповіла Тетяна Симоненко, представниця Відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції в області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.