Останні публікації
18.10.2024 17:01 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
В рамках засідання, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова розповіла про стан ситуації з торгівлі людьми в області з точки зору діяльності громадської організації. Наголосила на необхідності проведення постійної превентивної роботи серед всього населення, адже в зоні ризику у зв'язку з повномасштабним вторгненням - все населення.
Окремо проговорили про необхідність інформаційної роботи з дітьми, адже на сьогодні велика кількість дітей виїзжає навчатись за кордон. Зупинилась й на проблемах координації та співпраці на місцях, не володіння інформацією про уповноважених осіб на рівні РВА та ОВА, необхідності акцентування на проблемі торгівлі людьми, оскільки вона , як ніколи, на часі...
✅Міжвідомчою радою було прийнято рекомендувати: - для ефективної допомоги та захисту постраждалих від торгівлі людьми, швидкого та надійного обміну інформацією необхідно постійно вживати заходів щодо активізації механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема соціальних служб, органів поліції, органів охорони здоров’я, громадських організацій.
- всім суб’єктам регіонального та місцевого рівнів налагодити роботу з інформування населення області про проблему торгівлі людьми, зокрема:
а) про небезпеку потрапляння у злочинну схему торгівлі людьми, правила персональної безпеки, критичного оцінювання інформації;
б) про алгоритм дій, коли особа чи хтось із знайомих вже потрапили у ситуацію торгівлі людьми, зазнали експлуатації;
в) про гарячі лінії правоохоронних органів, правозахисних громадських організацій, центри допомоги тощо;
г) про процедуру встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.
- районним державним адміністраціям у співпраці з територіальними громадами вживати заходів щодо збільшення кількості осіб, які скористалися всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами.
- рекомендувати прикордонній службі посилити прикордонний контроль з метою запобігання і виявлення фактів, пов’язаних з торгівлею людьми.
- районним військовим адміністраціям забезпечити розгляд питань з протидії торгівлі людьми на засіданнях координаційних рад з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, до участі в яких залучати органи місцевого самоврядування, громадські організації.
- районним військовим адміністраціям разом з територіальними громадами забезпечити проведення систематичної інформаційної роботи серед населення про можливість отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, особами, які перебували у полоні в окупаційних військ та зазнали експлуатації.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.