Останні публікації
08.10.2005 07:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
7 тисяч гривень за моральну шкоду держава повинна сплатити голові Чернігівського осередку НРУ Віктору Лабазову. Але він з цим не згоден
— Дев'ять діб мене тримали в Прилуках, шість — у Чернігівському СІЗО, — розповів Віктор Лабазов. — У камері №34, крім мене, було шість чоловік. Вони вже знали, що я "політичний" в'язень, і відразу звільнили місце на нарах біля вікна, сказали, що саме там свого часу сидів і свекор і Юлії Тимошенко. У Чернігівському СІЗО я оголосив сухе голодування і дотримувався його всі шість діб. До речі, через два дні я залишився в камері один. Решту перевели, мабуть, щоб не було "поганого політичного впливу", що впливає на тюремний колектив.
19 січня 2005 року суд повністю виправдав Віктора Лабазова. Згідно з судовим рішенням, держава повинна була компенсувати збитки за незаконний арешт, слідство і т.д. У і ролі відповідача у такому випадку закони України передбачають Державне казначейство.
16 травня Прилуцький міськрайоний суд розглянув позов Віктора Лабазова. Завдану йому шкоду Віктор Станіславович оцінив у 300 тисяч гривень. Суд постановив сплатити і 15 тисяч.
Аналогічний позов заявляв Микола Кіреєв на суму 100 і тисяч гривень, повинен був отримати 7 тисяч гривень. Обидва розцінили визначені суми як сміхотворно низькі і порівняно з завданою їм шкодою і подали апеляційні скарги. Як і бачимо, Чернігівський суд знизив більш ніж наполовину суму : відшкодування Лабазову і в 1,5 тисячі гривень оцінив шкоду, завдану Кіреєву. "Ми обурені і збираємось подавати касаційну скаргу до Верховного Суду", — сказав Віктор Станіславович.
* * *
Віктор Лабазов — 1960 року народження. Донедавна був холостяком. І от — новина. Незламний борець з режимом все-таки одружився кілька місяців тому! Його молоду дружину звуть Оксана (прізвище взяла чоловікове), вона журналіст київського політичного тижневика "Українська доля". Пройшла з майбутнім чоловіком всю виборчу кампанію. Про його арешт дізналася з новин 5-го каналу. Разом Лабазови були і на Апеляційному суді. Вони ще не вирішили, де будуть жити — в Прилуках, чи в Чернігові. І як витратять суму морального відшкодування — також не вирішили.
Ольга МАКУХА
«Вісник Ч», №40, 6 жовтня 2005 р.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.