Останні публікації
20.01.2006 23:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Міліція Чернігівщини продовжує очищуватися від випадкових людей
Слід вчинків, які аж ніяк не в’яжуться із званням офіцера міліції, тягнуться за Шведом Тарасом Михайловичем ще з Ріпкинського району, де він був дільничним інспектором відділення дільничних інспекторів Ріпкинського райвідділу внутрішніх справ.
Молоденький хлопчина одразу вкумекав, що крім зарплатні є ще чимало можливостей забагатіти, дарма, що, м’яко кажучи, не дуже законних. Оскільки в районі розвелося чимало самогонників, міліціонер почав збирати з них “данину”. А щоб все це мало законний вигляд – робив це під виглядом адміністративних штрафів. Такса коливалася від 50 до 100 гривень і більше. Не завжди конфіскована оковита виливалася чи знищувалася. Бувало, самогон просто переходив до нового власника – дільничного.
Але скільки мотузочці не витися, а кінець таки буде. 6 грудня 2005 року дільничний був таки покараний. На підставі Закону України “Про боротьбу з корупцією” Ріпкинський райсуд притягнув дільничного до адміністративної відповідальності, застосувавши адмівністративне стягнення у вигляді в сумі 450 грн.
Мабуть, доля до певної міри була прихильна до міліціонера, тому що далі міліціонер потрапив переводом з райцентру до обласного центру на посаду оперуповноваженого відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх Деснянського відділу міліції Чернігівського міськвідділу.
Але як вовка не годуй... Він і тут швидко встиг “прославитися”. Прямо в приміщенні Деснянського відділу жорстоко побив юнака. Його провина була лише в тому, що той мав при собі прострочений учнівський квиток та дійсний проїзний студентський квиток. За це він і був доставлений до відділку в супроводі 3-х працівників тролейбусного управління. Чоловіки були шоковані поведінкою стражу закону, оскільки “виховний процес“, який проводив дільничний із студентом, відбувався через побиття юнака по голові, від яких він знепритомнів. Відділ внутрішньої безпеки МВС провів службове розслідування даного факту, зібрав усі свідчення, докази та передав її на розгляд до обласної прокуратури.
Центр зв’язків з громадськістю УМВС
України в Чернігівській області
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.