Останні публікації
26.03.2006 15:46 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадянська мережа "Опора" про хід голосування в області
Біля багатьох дільниць була помічена агітація партій (Березна, Щорс та деякі інші). Також агітаційні матеріали були помітні у деяких членів комісій (Березна, Козелець, Корюківка, Ріпки та інші). Було видно, що ця агітація свіжа і була наклеєна в ніч перед виборами. Переважають матеріали БЮТ, ПОРА-ПРП та СПУ.
Найбільше проблем під час дня голосування з чергами. За підрахунками спостерігачів „ОПОРИ”, в середньому один виборець витрачає на голосування близько 4-5 хвилин, а одна кабінка пропускає за годину 9-11 виборців. На багатьох дільницях спостерігалися черги біля столів з бюлетенями та кабінок для голосування. Часто виборці заповнюють бюлетені ще стоячи в черзі біля кабінки або на вікні.
На трьох дільницях (Ріпкинський та Козелецький район) було зафіксоване перебування у кабінці для голосування відразу двох виборців. На дільниці № 155 (м. Щорс) в приміщенні для голосування перебував міліціонер, що заборонено законом. В 216 окрузі (центр – м. Козелець) близько 10 % представників правоохоронних органів перебувають не біля дільниці, а в якихось кімнатах, де грають в карти, сидять за комп’ютерами та п’ють чай.
В багатьох селах Ріпкинського, Менського, Корюківського, Щорського та інших районів на дільницях відсутні інформаційні плакати до Верховної та обласної ради. Члени комісій пояснюють, що виборці все знають, натомість, висять плакати кандидатів на посаду сільського голови та депутатів сільської ради. Мабуть, виборці мало знають про своїх односельчан.
В день виборів 26 березня в Чернігівській області працює гаряча лінія, п’ять мобільних груп та 50 спостерігачів Громадянської мережі "ОПОРА". Спостереження за виборами проводиться в 211, 212, 213 та 216 виборчих округах.
За номером 8-050-381-68-35 та 7-73-06 можна повідомляти важливу і цікаву інформацію про перебіг голосування на Чернігівщині. Координатор роботи Громадянської мережі в день виборів – Олександр Ломако.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.