Останні публікації
24.05.2006 22:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Координаційна рада з питань запобігання поширенню СНІДу
Начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації М.Дейкун повідомив про стан виконання Національної "Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки" в лікувально-профілактичних закладах області за I квартал 2006 року. Він зазначив, що медична допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД надається усіма медичними закладами області. Стаціонарну допомогу хворі отримують у відділенні, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні N2 та за місцем проживання у лікувально-профілактичних закладах за профілем захворювання. У поліклінічних відділеннях лікарі-інфекціоністи надають медичну допомогу та проводять диспансерне спостереження за ВІЛ-інфікованими та СНІД-хворими. Лікування хворих проводиться за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом. За словами М.Дейкуна, у 2005 році наша область була включена в проект Американського Міжнародного Альянсу Охорони Здоров'я "Попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини" з метою доступності якісних послуг з охорони репродуктивного здоров'я людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, зокрема жінок. Безпека донорської крові в області забезпечується шляхом обстеження на антитіла ВІЛ. Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом здійснює єдину координацію дій між медичними закладами, громадськими установами і організаціями та управліннями з питань профілактики ВІЛ-інфекції, що дає можливість забезпечити належну організаційно-методичну, лікувальну, профілактичну та просвітницьку роботу. При обласному центрі функціонує кабінет довіри, проводиться консультування та безкоштовне добровільне обстеження всіх бажаючих на ВІЛ/СНІД, в тому числі анонімно.
Також на засіданні йшлося про стан захворювання на ВІЛ-асоційований туберкульоз в області; стан організації та проведення кампанії здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у молодіжному середовищі; шляхи об'єднання зусиль громадян, спрямованих на подолання соціально-економічних наслідків епідемії ВІЛ/СНІДу для суспільства в цілому і кожної особи зокрема.
Під час засідання члени координаційної ради обмінювалися думками та вносили слушні пропозиції, які включено до протокольного рішення.
Прес-служба Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.