Останні публікації
06.11.2006 12:43 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Права жінок та чоловіків – чи можна поставити «дорівнює»?
Питання гендерної рівності для нашого міста не нове. Не дивлячись на багатий перелік заходів, ініціатив, ситуація майже не змінюється. Тому, головною метою організаторів було не просто привернути увагу громадськості до проблеми гендерної рівності, а й спільно визначити можливі шляхи покращення ситуації.
Підіймалося питання участі жінок у позачергових виборах Чернігівського міського голови, перспективи розвитку «business-women» серед чоловічої бізнесової еліти. Рецензентами виступили депутат Чернігівської обласної ради, Валерій Зуб та провідний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради, Валерій Семенець.
Зі слів учасників, проблемою являється не сама можливість участі жінок у виборах, а професіоналізм тих, хто балотується. До того ж з’ясувалося, що жінки за жінок не голосують. В бізнесі картина дещо краща. Чернігівські «business-women» не поступаються своїм конкурентам чоловікам. Значна перевага жінок у малому і середньому бізнесі пояснюється тим, що окрім ділової людини, жінка відіграє роль матері, берегині «бізнесового благополуччя». Як зазначив Валерій Зуб, перспектива роботи в колективах протилежної статі, залежить від розумного керівництва в даних трудових об’єднаннях. При виборі стилю управління керівник має пам’ятати, що надаючи перевагу одній із статей, можливі значні втрати у досягненні поставлених цілей.
Проблема гендерної дискримінації стосується не тільки жінок, а в деяких випадках і чоловіків. Тому дотримання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків » стосується однаково обох статей.
На другому громадському слуханні, яке відбудеться в наступному місяці учасники будуть виробляти резолюцію на подання до розгляду органами місцевого самоврядування.
Прес-служба ЧМГО «Молодь – XXI століття»
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.