Останні публікації
06.11.2006 12:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
МВС: Чернігівська міліція порушувала законодавство
Під час спроби розблокування представники МВС застосували фізичну силу до активістів МНК, незаконно затримавши 26 чоловік. Міліціонери також заважали роботі представників ЗМІ та затримували журналістів.
Після інциденту МНК звернувся до Президента України Віктора Ющенка з відкритим листом, де просив вплинути на ситуацію, що склалася довкола Катерининської церкви м. Чернігова і повернути храм законним користувачам. Невдовзі цей лист опублікувало декілька видань. Протягом вересня-жовтня громадськість Чернігова провела декілька акцій з вимогою припинити незаконні дії щодо безпосередніх учасників розблокування церкви.
Врешті-решт Міністерство внутрішніх справ визнало активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу такими, що діяли в рамках чинного законодавства, натомість тих міліціонерів, які порушили закон під час подій 5 вересня пообіцяло притягнути до відповідальності.
У відповідь на звернення Голови МНК Олега Медуниці МВС повідомило що, „в ході проведення службового розслідування, факти викладені у Вашому зверненні частково знайшли своє підтвердження, а саме в частині неналежного виконання працівниками міліції службових обов’язків, що призвело до порушення адміністративного законодавства України, Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" та нетактовної поведінки з представниками засобів масової інформації з боку працівників НДЕКЦ при УМВС області та Чернігівського МВ УМВС області за що їх притягнуто до дисциплінарної відповідальності”.
Інформцентр МНК
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.