Останні публікації
06.11.2006 12:56 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Студентські гуртожитки: життя чи виживання?
В обговоренні взяли участь заступник голови обласної адміністрації з гуманітарних питань Володимир Тандура, представники управління освіти і науки, міської санітарно-епідеміологічної служби, проректори університетів міста, а також студенти цих вузів.
Очевидно, що матеріально-технічна база гуртожитків часто не відповідає елементарним нормам. Санвузли гірші за будь-які громадські, холод взимку, коли доводиться спати в теплих светрах, відсутність гарячої води, поламані ліфти, порушення санітарних умов проживання... Це ті реалії, з якими молоді люди зіштовхується щодня.
За рахунок студентів, як правило, забезпечується щорічний косметичний ремонт, а в деяких вузах і оплата прибиральниці, лампочок в коридорах т. п.
Гостро постає питання захисту прав молодої людини, не тільки як студента, що навчається в даному навчальному закладі, а й як людини. Адже поселення, проживання і виселення студента залежить повністю від адміністрації гуртожитку, що призводить до численних зловживань з боку останніх.
Незважаючи на вищесказане, бажаючих проживати в гуртожитку чимало. Для багатьох втрата місця дорівнює втраті навчання. Адже ціни на квартири в кілька разів вищі.
Попри дані управління освіти (90% бажаючих забезпечені місцем в гуртожитку), просто катастрофічною є проблема достатньої кількості місць у студентських гуртожитках. На практиці бажаючих проживати в гуртожитку набагато більша. Поселитися в деякі гуртожитки досить складно, що іноді призводить до корупції з боку адміністрації.
На фоні цього у студентів виникає запитання, чому в гуртожитках проживають люди, які не мають до університету жодного відношення.
Всі учасники круглого столу зійшлися на тому, що серед шляхів поліпшення ситуації є прийняття нового типового положення про студентські гуртожитки. Чинний діє ще з 1987 року і не відповідає вимогам часу.
Однозначно, вирішення багатьох проблем потребує часу і значного матеріального ресурсу.
Але деякі можна розв’язати завдяки діалогу між студентами, адміністрацією вузів, органами державної влади та відповідних міністерств. До прикладу, під час круглого столу було вирішено питання зламаних ліфтів в гуртожитках педагогічного університету. Ремонт буде проведено за рахунок чистини коштів, які були виділені державою на святкування 90-річчя Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, пообіцяв Володимир Тандура.
На круглому столі було підтримано ініціативу Громадянської мережі ОПОРА надіслати звернення до Міністра освіти С. М. Ніколаєнка з проханням втрутитися у справу захисту студентських прав, поліпшення житлових умов для студентської молоді, а також сприяти налагодженню діалогу студентів з адміністраціями ВНЗ, галузевими управліннями та експертами для вироблення нового типового положення, яке б стало підставою для поліпшення існуючої ситуації.
Тетяна ПЕКУР
Громадянська мережа ОПОРА
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.