Останні публікації
09.09.2014 13:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Муніципальні послуги в Чернігові: не все погане, але може бути краще
9 вересня 2014 року в прес-клубі «Чиста політика» відбулася презентація результатів моніторингу надання муніципальних послуг в м.Чернігові в сфері міських пасажирських перевезень, а також водопостачання й водовідведення.
Наскільки якісно у Чернігові надаються окремі муніципальні послуги досліджували активісти Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в рамках регіонального проекту. Подібні дослідження також проведені в Дніпропетровську та Тернополі.
Координатори моніторингу обрали дві позиції – міський транспорт, а також водопостачання й водовідведення. У підсумку були виявлені як позитивні, так і негативні моменти.
«В сфері міських пасажирських перевезень в м.Чернігові, об’єктом моніторингу стали зокрема: наявність інформаційних табличок на зупинках громадського транспорту, рівень дотримання перевізниками вставлених графіків руху, належне облаштування зупинок міського транспорту, - розповіла Наталія Піддубна, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. - Так було обрано 3 автобусних та 1 тролейбусній маршрути, що поєднують різні райони міста. Серед таких маршрутів були автобуси № 8, 15, 37 та тролейбус №1».
Опрацьовані дані свідчать про, що водії та перевізники в цілому дотримуються затвердженого розкладу. Є, звичайно, незначні запізнення, але в цілому розкладу дотримуються. Є окремі зауваження щодо культури поведінки водіїв та технічного і санітарного стану транспорту.
Наприклад, дехто із водіїв розмовляє по телефону та курить під час руху, відкриває двері, коли автобус ще не зупинився, не під’їжджає до бордюру, не видає квитки, довго стоїть на зупинці, не оголошує зупинки. Щодо технічного стану транспортних засобів, то у деяких з них порвана обшивка крісел, брудні вікна і підлога, на кріслах немає ручок, що порушує «пасивну» безпеку пасажирів. Щодо стану зупинок, то у місті на маршрутах організовано 457 зупинок, з них 101 - обладнані павільйонами й навісами для очікування пасажирів. 121 зупинка має комплекси з торговельними кіосками. Загалом, зупинки відповідають вимогам пасажирів, але, на жаль, ще є такі, які необхідно впорядкувати.
Щодо послуг в сфері водопостачання й водовідведення, то на сьогодні КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради є одним із кращих водопостачальних підприємств України, оскільки видобуває воду з артезіанських свердловин, а тому вода підземних горизонтів належить до екологічно чистої питної води вищої якості і не потребує додаткової хімічної підготовки, очистки чи хлорування.
В рамках моніторингу у сфері водопостачання й водовідведення досліджували якість води та технічний стан мереж. І тут також є проблемні моменти. Зокрема, значна зношеність мережі водопостачання призводить до великих втрат води. Практично не проводиться плановий ремонт внутрішньо будинкових мережах водопостачання й водовідведення, що створює загрозу екологічних проблем, особливо в будинках, вік яких перевищує 30 років.
Фактично, будинкове обладнання для обліку води встановлюється тільки в новобудовах, відсоток встановлених засобів обліку в квартирах залишається невеликим порівняно з іншими містами України. В той же час, за останні роки кількість аварій на одному кілометрі мережі, як водопостачання, так і водовідведення, зменшились. Не зважаючи на проблеми із фінансуванням, КП «Чернігівводоканал» проводить і планові, і поточні ремонти мережі.
За словами Наталії Піддубної, подібне дослідження зробили для того, щоб відпрацювати методологію громадського моніторингу муніципальних послуг. Тепер її можна застосовувати для будь-якої послуги, яка надається органами місцевого самоврядування як в м.Чернігові так й в інших регіонах України.
Проект «Запровадження громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування Дніпропетровської, Тернопільської та Чернігівської областей з надання муніципальних послуг» реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Світового банку в Україні.
Проект реалізується Дніпропетровським координаційно-експертним центром з питань регуляторної політики (www.dcecrp.ho.ua) м.Дніпропетровськ.
Партнером проекту в Чернігівській області виступає Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (www.protection.org.ua).
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.