Останні публікації
23.09.2024 18:54 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій?
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Тренером навчання виступила Людмила Гриценко – адвокатка, національна експертка Проєктів Ради Європи, лекторка Вищої школи адвокатури НААУ, тренерка тренінгової групи «АС», тренерка Тренінгового центру прокурорів України, експертка ГО ВГЦ «Волонтер».
Гарантувати безпеку дітям під час кримінального провадження – нагальне питання, яке потребує негайного вирішення.
Діти, як найбільш вразлива категорія населення, потребують особливого захисту та уваги з боку держави і суспільства. Наразі головним завданням уряду під час розслідувань кримінальних проваджень, де фігурують неповнолітні, важливо створити всі умови не тільки задля їх фізичної безпеки, але й задля зони психологічного комфорту.
Проблема залучення дітей до кримінального процесу – актуальна та така, що потребує термінового вирішення, адже дитяча психіка сприймає події зовнішнього світу зовсім по-іншому й особливо чутливо реагує на ситуації, що можуть їх травмувати. Цей тренінг допоміг у врегулюванні розуміння того, що психологічні особливості малолітніх та неповнолітніх учасників слідчого процесу – як запорука ефективного правосуддя.
Разом з учасниками заходу, а саме представниками ювенальної превенції, дізнавачами, слідчими та фахівцями оперативно-розшукової роботи, зосередили своє спілкування на двох базових темах:
- Дружні до дитини підходи та простори, як елементи системи правосуддя, дружнього до дитини;
- Зелені кімнати, як дружні до дітей простори та Методика «Зелена кімната»;
Під час розгляду основних аспектів, визначилися та розібралися на реальних випадках із принципами правосуддя, дружнього до дитини:
1. Принцип участі до дитини;
2. Принцип дотримання найкращих інтересів дитини;
3. Принцип поваги до гідності дитини;
4. Принцип недискримінації;
5. Принцип верховенства права;
Важливо усвідомлювати той факт, що діти – не просто свідки або постраждалі, діти – повноправні учасники процесу, і вони також заслуговують на підтримку і захист власних інтересів. І тільки завдяки спільній праці ми можемо створити середовище, де вони почуватимуться захищеними, а їх права будуть дотримані.
Останні новини
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.