Останні публікації
20.11.2006 14:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Права споживачів є кому захищати
У сфері торгівлі продовольчими товарами найпоширенішим порушенням є продаж продуктів харчування із закінченим терміном придатності та втратою товарного вигляду. Ці порушення спостерігались як у місті Чернігові, так і в області. Через закінчений термін придатності бракувались такі продукти харчування: хлібобулочні, кондитерські вироби, консерви м'ясні та рибні, чай, алкогольні та слабоалкогольні напої тощо.
Слід зауважити, що болючим залишається питання обважування та обрахування споживачів на ринках та в роздрібній торгівлі на лотках. Споживачі повинні знати, що для перевірки правильності товару на вагу у павільйонах ринків є контрольні ваги, на яких можна перевірити товар.
При перевірці суб'єктів господарювання з продажу промислових товарів знімались через закінчений термін придатності парфумерно-косметичні товари; через відсутність якісних посвідчень - взуття, панчішно-шкарпеткові вироби, іграшки, посуд; без необхідної інформації для споживачів - складні побутові товари, канцтовари.
В сфері громадського харчування були виявлені такі порушення: недолив алкогольних та слабоалкогольних напоїв, виготовлення продукції власного виробництва з порушенням вимог нормативної документації, недовага, реалізація продукції із закінченим терміном придатності.
Спеціалістами відділу контролю за наданням послуг особлива увага приділялась перевіркам пасажирських перевезень автомобільним транспортом в Чернігові, Ніжині, Новгород-Сіверськму. При перевірках встановлено, що перевезення здійснюються з порушеннями нормативної документації, транспортні засоби не в повній мірі пристосовані для перевезення пасажирів.
Перевірка послуг встановлення метало-пластикових конструкцій, виготовлення меблів, дверей, рам показала, що найпоширенішим порушенням є невиконання умов договору господарюючими суб'єктами в частині термінів виконання та якості.
При замовленні послуги споживачі повинні пам'ятати, що обов'язковою вимогою для захисту своїх прав є необхідність складання договору про послугу та отримання розрахункового документу (квитанції, чеку) про сплату або передоплату.
Найпоширенішими порушеннями у сфері надання житлово-комунальних послуг є неякісне тепло- і водопостачання та недотримання ЖРЕДами договірних зобов'язань.
При порушенні прав споживачів у сфері житлово-комунального господарства громадяни повинні звертатись з письмовою претензією до виконавця послуги та надати йому термін для усунення недоліків. У разі невиконафння вимог споживача громадяни можуть звертатись по захист своїх прав до територіального Управління у справах захисту прав споживачів або вирішувати спірні питання у суповому порядку.
Управління у справах захисту прав споживачів знаходиться за адресою: 14005, м.Чернігів, просп.Миру, 49-А, контактні тел.: 7-48-48, 7-33-97.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.